ЗАХИСТИ СВОЮ ВЛАСНІСТЬ!

Зупинення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) є одним із основних і доступних громадянам способів захисту своєї власності.

      Так, відповідно до статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон), проведення реєстраційних дій зупиняється не лише на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, а й на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна.

       У випадку надходження до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна державний реєстратор, уповноважена особа невідкладно реєструє таку заяву в базі даних заяв Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

      Якщо під час розгляду заяви державним реєстратором встановлено наявність заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо цього самого майна державний реєстратор невідкладно за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав зупиняє державну реєстрацію прав з обов’язковим посиланням на зареєстровану у базі даних заяв заяву власника об’єкта нерухомого майна.

        Однак, слід брати до уваги той момент, що якщо власник об’єкта нерухомого майна, яким подано заяву про заборону вчинення реєстраційних дій, у строк, що не перевищує десяти робочих днів, не подав рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, то державний реєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій.

      Таким чином, якщо особа виявила спробу незаконної реєстрації свого майна, вона може тимчасово зупинити реєстраційні дії та отримати час для звернення до суду за отриманням рішення про заборону вчинення реєстраційних дій.

      Також Міністерство юстиції України та компанія «ЛІГА:ЗАКОН»  активно впроваджують новий сервіс SMS-інформування громадян «SMS-Маяк».

      Що це за сервіс? Він інформує фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об’єктів нерухомого майна, а власників нерухомості – про надання заяв щодо проведення будь-яких реєстраційних дій відносно їх майна, про дату та час реєстрації такої заяви. Наприклад, якщо хтось буде в реєстрі таємно перепродавати вашу квартиру або комусь дарувати – ви про це дізнаєтесь.

 

Щоб скористатися такою послугою, варто зробити лише 3 кроки:

 

   Отримати реєстраційний номер об’єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в Реєстрі).

    Перевірити наявність номера у Реєстрі.

    Відкрити кабінет власника майна за посиланням: http://smsmayak.com.ua/, там поставити майно на відповідний контроль та вказати номер телефону, куди будуть приходити повідомлення.

    Після всіх цих маніпуляцій, власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, електронною поштою, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми «SMS-Маяк».

     Вказаний сервіс платний. За один об’єкт нерухомості треба сплачувати щомісяця по 30 гривень.

    Якщо є бажання отримувати більше інформації – відстежувати подання заяв на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо власної нерухомості за електронним цифровим підписом, отримувати сповіщення про факт подання заяви на реєстрацію, про зміну статусу об’єкта – це буде коштувати 300 гривень на місяць.

Начальник відділу

Лещенко Сергій Іванович

Адреса: 24400 м. Бершадь  вул.Миколаєнка,21
Телефон: 
(04352) 25048

E-mail: adminvid_bershad@vin.gov.ua  

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2