9 квітня 2020 року  відбулося  засідання  районної атестаційної комісії відділу освіти Бершадської райдержадміністрації, на якому розглядалися питання встановлення тарифних розрядів та  присвоєння (відповідність) кваліфікаційних категорій та педагогічних звань  педагогічним працівникам  навчальних закладів району, у яких не створені атестаційні комісії І рівня.

Сьогодні, в рамках робочої поїздки до Вінницького району голова ОДА Владислав Скальський ознайомився з роботою одного з провідних сільськогосподарських підприємств, що спеціалізується на вирощувані плодово-ягідної продукції - ТОВ «Аграна Фрут Лука».

Підприємство створене у квітні 2001 року і вже восени того ж року було закладено перші 100 га яблуневого саду та 40 га суниці. Наразі сади господарства займають майже 900 га площ.

Про сособливості вирощування плодово-ягідної продукції розповів генеральний директор ТОВ «Аграна Фрут Лука» Євген Чепернатий: «Ми вирощуємо яблука, суницю, малину і вишні. Нині весна дійсно ставить виклики перед нами. Це і зміна погодних умов, несприятлива ситуація в соціальному плані і в плані забезпечення необхідними засобами для ведення нашої діяльності – все це змушує підлаштовуватись під реалії сьогодення та змінювати підходи до роботи, аби забезпечувати вирощування нашої продукції за найвищим гатунком. Ми ретельно дотримуємось всіх вимог щодо вирощування і гарантуємо безпечність нашої продукції не дивлячись на карантинні обмеження. На сьогодні також є проблематика з підмерзанням плодової квітки, що в подальшому призведе до зменшення врожайності яблучної продукції і вишні. Все залежить від цвітіння і погодних умов. Наразі ми робимо все, аби кожна квітка була забезпечена необхідними поживними речовинами, захищена від хвороб і зав’язалась гарна продукція».

Варто зазначити, що за минулий рік на підприємстві виростили майже 12 тис тон яблук, суниці - 1,5 тис тон, 120 тон малини і близько 1 тони вишні. До того ж підприємство має власний холодильник ємністю 1,2 тис. т, а також додатково орендовані потужності ємністю 3 тис. т. для зберігання та переробки.

Також господарство має спеціалізовану сільськогосподарську техніку, власне фруктосховище та сортувально-пакувальну лінію. Сади та ягідники обладнані системою крапельного зрошення, застосовуються різні способи, методи та технологія вирощування продукції.

Щодо структури реалізації продукції, то яблука на 100% реалізуються роздрібним торговельним мережам, а вишня, суниця і малина на 50% до роздрібних мереж, решта – переробним підприємствам.

Коментуючи побачене Вдалислав Скальський зазначив: «Аграна Фрут Лука» - це яскравий приклад того, яким чином може розвиватись підприємство і це гарний приклад, коли австрійські інвестиції плідно працюють на українській землі. Сьогодні для сільгоспвиробників найбільшими викликами є зміни клімату, які вже відчутні. Зокрема мова йде про град і його вплив на яблуневий сад. Крім того зміни клімату відчуваються в наявності вологи. У даного підприємства є декілька джерел ля вирішення цього питання і, у відповідності до законодавства України, оформлено дозвіл на спеціальне водокористування. Ще одним суттєвим викликом для даного підприємства є наявність робочої сили. Адже специфіка його роботи полягає в тому, що протягом червня місяця необхідно залучати декілька тисяч робітників, які працюватимуть у досить складних умовах, коли необхідно вчасно зібрати врожай, який в подальшому також експортується закордон. Загалом сільське господарство Вінниччини – це критична галузь для безпеки держави. Важливо створити умови для безпечної і вчасної роботи задля майбутнього врожаю. Сподіваюсь, що завдяки комплексному підходу ми швидко зможемо вийти з карантину і працюватимемо в нормальному режимі. Але що стосується сільськогосподарського виробництва, то це безперервні виробничі процеси, які зараз необхідно забезпечити».

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/25948-vladyslav-skalskyi-silske-hospodarstvo-vinnychchyny-tse-krytychna-haluz-dlia-bezpeky-derzhavy-tozh-vazhlyvo-stvoryty-umovy-dlia-ii-bezpechnoi-i-vchasnoi-roboty-zadlia-maibutnoho-vrozhaiu

  1. На Бершадщині проводяться дезінфекційні заходи об'єктів дорожньої інфраструктури та громадського користування
  2. Вторинка отримала засоби індивідуального захисту для медичних працівників
  3. Про організацію безпечного виконання робіт в агропромисловому комплексі
  4. Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
  5. Зупинити поширення коронавірусної інфекції здатне лише наше спільне і ретельне дотримання карантинних заходів
  6. Роз'яснення щодо нових обмежувальних карантинних заходів, прийняті постановою № 211
  7. Бершадська районна державна адміністрація підтримує соціальну кампанію підтримки лікарів, ініційовану Міністерством охорони здоров’я України
  8. НБУ закликає: утримайтеся від відвідування банків, переходьте на онлайн платежі!
  9. Управління соціального захисту населення інформує
  10. УВАГА!!! Основні зміни до законодавства з питань публічних закупівель

Сторінка 1 із 180

Начальник відділу

Тартачна Оксана Михайлівна

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,23
Телефон: 
(04352) 21784,

(04352)22682, (04352)21705


E-mail: osvitasport_bershad@vin.gov.ua

web: http://www.beredu.gov.ua/ 

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3