Вивчення мови і літератури у контексті інтеграційних концепцій освіти

Освіта – це той фундамент, з якого починається майбутнє людства, його рух і процвітання. Недарма відомим педагогом минулого і сьогодення В. О. Сухомлинським було сказано, що «найважливіше завдання школи – виховання здібностей». І ми, педагоги, повинні плекати обдарування, бо це є сьогочас найсуттєвішим.

Саме тому традиційно щороку відбуваються серпневі методичні об’єднання вчителів, де розглядаються ключові питання організації нового навчального року. 22 серпня 2019 року на базі Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 відбувся районний науково-методичний семінар вчителів-словесників з теми «Актуальні питання мовно-літературних предметів у 2019-2020 навчальному році в контексті інтеграційних концепцій освіти». На заході детально розглянуто методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, визначено головні цілі і завдання на навчальний рік. Також підведено підсумки роботи методичного об’єднання філологів за минулий рік, здійснено детальний аналіз результатів ЗНО-2019 та розглянуто основні зміни у новій редакції українського правопису.

Кажуть, що література – це річка з багатьма притоками, в яку вливається багатство розуму письменника і виваженість читача. Саме тому література рідного краю є частинкою великої ріки мудрості, любові, добра, наймення якій - Література. Бібліотекар Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2

Усата Ю. М. повела в світ краси творів «серединського Сковороди», людини непересічного таланту В. М. Думанського, висвітлила основні віхи літературної спадщини мислителя.

На засіданні звучало і поетичне слово. Учень Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 Роговий Євген продемонстрував талант декламаторського мистецтва – з його уст звучала поезія про вчителя, яку написала випускниця цієї школи Бараболя Анастасія.

Інновації в освіті – це сходинка до плекання обдарованості. Тому на семінарі педагоги району ділилися своїми знахідками, новими ідеями під рубрикою «Я це роблю так…». Лазарева С. І., вчитель української мови та літератури Маньківської ЗОШ І – ІІ ступенів, висвітлила питання розвитку критичного мислення на уроках мови і літератури. Корнелюк І. В., вчитель Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, зупинилася на основних сучасних методах і прийомах навчання філології. Поділилася досвідом художнього аналізу літературного твору вчитель зарубіжної літератури Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 Попук В. М. Вишинська О. П., вчитель зарубіжної літератури Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1,  розповіла про методичні родзинки уроку зарубіжної літератури.

Освітній процес – це нестримний потік ідей, знахідок, інновацій. І саме вчителю їх утілювати в життя, вносити корективи, вдосконалювати, урізноманітнювати, плекаючи майбутнє покоління людей мислячих, знаючих, творчих. Бо це основне у професії педагога.

Олена Деркач, методист РМК

Начальник відділу

Тартачна Оксана Михайлівна

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,23
Телефон: 
(04352) 21784,

(04352)22682, (04352)21705


E-mail: osvitasport_bershad@vin.gov.ua

web: http://www.beredu.gov.ua/ 

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1