Районне методичне об’єднання вихователів старших груп

Природа своєю різноманітністю змалечку привертає увагу дітей, збагачує їх, стає джерелом радісних відкриттів і переживань. Екологічне виховання покликане значно посилити пізнавальні можливості дітей завдяки формуванню у них допитливості та стійкого інтересу до  навколишнього світу.  Залучення дітей до пошуково-дослідницької діяльності має велике значення для розвитку їхньої спостережливості і допитливості, виховання у них правильного і активного ставлення до об’єктів і явищ природи. За допомогою елементарних дослідів вихователі показують дітям різні явища та процеси живої і неживої природи.

21 травня 2019 року на базі закладу дошкільної освіти «Мрія» с.Війтівка, згідно з річним планом роботи районного методичного кабінету відбулося  засідання методичного  об’єднання вихователів середніх та старших груп з проблеми «Пошуково-дослідницька діяльність у формуванні пізнавального інтересу дошкільників до природи».

Основою формування свідомого ставлення до природи є знання про неї, усвідомлення себе активним суб’єктом природи, суб’єктом світу, у якому живе дитина. Проблема формування екологічної свідомості та екологічної культури дошкільників у наш час є надзвичайно актуальною.

          Вихователь-методист закладу Алла Клебанська розкрила сутність, завдання та необхідні складові пошуково-дослідницької діяльності дітей в закладі дошкільної освіти. Особливу увагу присутніх звернула на форми і методи роботи з дошкільниками та шляхи реалізації поставлених завдань. Відмітила плідну працю педагогів закладу над даною проблемою.

Учасники методичного заходу переглянули інтегровані заняття з пошуково-дослідницької діяльності у всіх вікових групах закладу: 

«Де живеш, квіточко?»  –  в старшій групі «Вишенька», вихователь Віра Каратнюк.;

«Чарівні фокуси з водою»  –  в середній групі, вихователь Ніна Тимошенко;

 «Вода – це життя»  –  в середній групі, вихователь Світлана Корява;

«Властивості повітря»  – в старшій групі, вихователь Тетяна Мазур.

Педагоги мали змогу ознайомитись з надзвичайно цікавими, нестандартними, інноваційними підходами до організації занять з дітьми, які були проведені на високому професійному рівні.

      Завершила практичну частину засідання методичного об’єднання  вистава «Українські посиденьки в Співайлівці», підготовлена і проведена музичним керівником Валентиною Херсонюк, вихователем Ольгою Луцишиною та  вихованцями старшої групи.

      Крім того, всі присутні ознайомилися з виставкою вишитих робіт батьків вихованців закладу .

      Під час обговорення переглянутих заходів учасники  методичного об’єднання висловили своє захоплення майстерністю і професіоналізмом педагогів, цікавими нестандартними сучасними методами і прийомами роботи з дошкільниками.

Начальник відділу

Тартачна Оксана Михайлівна

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,23
Телефон: 
(04352) 21784,

(04352)22682, (04352)21705


E-mail: osvitasport_bershad@vin.gov.ua

web: http://www.beredu.gov.ua/ 

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2