До уваги отримувачів житлової субсидії

Управління соціальної та молодіжної політики Бершадської райдержадміністрації повідомляє, що 17 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні.

Метою цього законопроекту є підвищення адресності і ефективності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Верифікація субсидій – перевірка інформації, яка вже міститься в ряді реєстрів і баз даних, може відбуватисяі без відома громадян. Відзначається, що на кожного українця зберуть досьє, і, якщо він звернеться за субсидією, первинний відсів може бути зроблений і без його участі.

Збирати «досьє» буде Міністерство внутрішніх справ. Воно отримає дані всіх реєстрів (цивільних актів, фізичних осіб-платників податків, соціального страхування, за освітою і навіть з медицини). Експеримент стартує з 20 грудня цього року, а повністю відфільтровані дані планується отримати до кінця квітня наступного року.

Потім ці дані звірять, звертаючи особливу увагу на розбіжності. Державній міграційній службі доручено за результатами оновити Єдиний демографічний реєстр, присвоївши кожному перевіреному українцеві «унікальний номер».

Верифікація передбачає три етапи перевірок – превентивний, поточний і ретроспективний.

Превентивна верифікація – це перевірки претендентів на бюджетнікошти. Вона запускається, як тільки людина звертається за державною допомогою, і цілком можлива навіть без участі самого заявника – за реєстрами та електронних баз даних.

Наступний етап – поточна верифікація. Перевіряючі будуть моніторити всі зміни в житті людини і вирішувати чи має вона право на компенсації від держави. Так, у випадку з одержувачами субсидій особливу увагу звертатимуть на фінансове становище. Якщо виявиться, що ваш добробут з моменту призначення випла тпокращився, їх можуть достроково скасувати.

Третій етап – ретроспективна верифікація. Вона буде проводитися після завершення періоду виплат, протягом наступних трьох років. Якщо з’ясується, що вам платили «даремно», всю отриману з бюджету суму доведеться повернути.

Показово, що перевіряючим дозволили використовувати, по-суті, всі персональні дані українців – про наявність земельних ділянок, нерухомості, авто, про стан банківського рахунку тощо.

Тобто, якщо виявиться, що виплати  людині три роки тому призначили незаконно, то відповідати буде  отримувач державної підтримки – доведеться все повернути.  Законодавством передбачено, що відповідальність за подану інформацію несе виключно заявник.

Начальник відділу

Герасимчук Надія Миколаївна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Героїв України,11
Телефон: 
(04352) 21578,

(04352)24036, (04352)24092


E-mail:
rvk_bershad@vin.gov.ua

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4