ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ !

З настанням теплої пори року збільшується ризик харчових отруєнь внаслідок порушення технології приготування їжі та її зберігання, захворювання кишковими інфекціями.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання, тощо.  До організму такі збудники потрапляють, головним чином, з інфікованою водою, зіпсованими та неякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

ЩОБ ЗАПОБІГТИ ЇМ – ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ОСОБИСТОЇ І КОЛЕКТИВНОЇ ГІГІЄНИ:

  • овочі, фрукти перед вживанням мийте проточною водою;
  • запобігайте забрудненню харчових продуктів, не забувайте про їх термічну обробку;
  • перед кожним прийомом їжі мийте руки з милом;
  • дотримуйтесь технології приготування їжі та її зберігання;
  • не вживати сиру воду з водопроводу і випадкових джерел (наприклад, з джерел, колодязів і т.п.);
  • використовувати як для пиття так і для приготування їжі  тільки кип’ячену або бутильовану воду;
  • не купуйте неякісні, несертифіковані продукти харчування на стихійних ринках, супермаркетах сумнівної якості та без санітарного дозволу;
  • під час подорожі не рекомендується брати продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кондитерські вироби чи інші продукти, що вимагають охолодження при зберіганні);
  • приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають бути піддані повторній термічній обробці.

Більшість кишкових інфекцій протікає у легкій формі, тому деякі хворі не звертаються до лікаря, часто займаються самолікуванням, що небезпечно. Крім того, кожен хворий повинен пам’ятати, що він може бути небезпечний для оточуючих.

Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органми райдержадміністрації попереджає - При появі перших ознак кишкової інфекції зверніться до лікаря!

Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть себе!

Завідувач сектору

Письменюк Олександр Петрович

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,22
Телефон: 
(04352) 21272


E-mail: 
cz_bershad@vin.gov.ua

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2