Світ готується до другої хвилі пандемії коронавірусу. Чи загрожує друга хвиля Україні?

1 серпня у своїй заяві надзвичайний комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) зробив висновок, що спалах COVID-19 досі несе надзвичайну загрозу для всього світу, а пандемія буде тривати достатньо довго. Того ж дня глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що наслідки пандемії коронавірусу будуть відчуватися протягом десятиліть. Таким чином, уряди та громадяни усіх країн мають навчитися жити та працювати, вживаючи усіх необхідних заходів безпеки.

Станом на 10 серпня у світі зареєстровано вже більше 20 мільйонів випадків захворювань і майже 740 тисяч смертей з початку року. 

Як заявив заступник міністр охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 4 серпня, «в Європі розпочинається друга хвиля». За його словами, починається зростання випадків коронавірусної хвороби у Німеччині, Швейцарії, значно зростає кількість випадків в Іспанії. Молдова, Румунія та Росія демонструють найбільшу кількість випадків на 100 тис. населення серед країн-сусідів.

З 8 по 27 липня в Україні фіксували приблизно однакову кількість нових захворювань на COVID-19. Але відтоді середньодобова кількість зареєстрованих нових випадків зараження коронавірусом  продовжує зростати. Наприклад, за добу 7 серпня зафіксовано черговий антирекорд – 1489 нових випадків.

За прогнозами українських фахівців, в Україні може бути різке збільшення кількості випадків коронавірусної хвороби саме під час епідсезону на грип і ГРВІ, з жовтня до квітня.

Президент України Володимир Зеленський разом із керівництвом Уряду та МОЗ щотижня корегують дії усіх органів влади задля максимально ефективного захисту громадян України.

Дано доручення обласним державним адміністраціям: підготувати ліжковий фонд до можливого одночасного збільшення захворюваності на грип та коронавірусну хворобу. Потрібно бути готовими до поєднання цих інфекцій.

«Ми повинні підвести кисень до ліжок у відведеному ліжковому фонді, забезпечити противірусними препаратами, засобами індивідуального захисту. Ми повинні підготуватися, поки в нас є час», - сказав Віктор Ляшко.

Наразі система охорони здоров’я з лікарнями першої хвилі і другої хвилі справляється з навантаженням. Але головний санітарний лікар закликав усіх громадян чітко дотримуватися протиепідемічних заходів, вакцинуватися від інфекційних хвороб і виконувати всі обмеження, які стосуються тієї чи іншої зони на території нашої держави.