COVID-19 на Бершадщині : кількість хворих зростає

06 липня 2020 року голова райдержадміністрації в режимі онлайн-конференції провів чергове засідання  районного оперативного штабу з протидії поширенню коронавірусу. За оперативною інформацією в районі 11  лабораторно підтверджених випадків захворювання на  COVID-19, ще у декількох пацієнтів  зафіксована підозра на COVID-19.

Відповідно до рішень районної комісії ТЕБ і НС тривають заходи з протидії поширенню COVID-19 в Бершадському районі.

 Працівники поліції та відділу Держпродспоживслужби щоденно проводять моніторингові обстеження закладів торгівлі, громадського харчування, місць скупчення громадян. При виявленні порушень карантинних вимог складаються адміністративні протоколи. За період дії карантину  працівниками місцевої поліції складено  32 протоколи, відповідно до  статті 44-3. Порушення правил щодо карантину людей.

Довідково: Статті 44-3. Порушення правил щодо карантину людей.

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. {Кодекс доповнено статтею 44-3 згідно із Законом № 530-IX від 17.03.2020}

   Як зазначив голова райдержадміністрації на жаль, спостерігається тенденція зростання захворюваності на COVID-19  у районі, що  може призвести до погіршення епідеміологічної ситуації на Бершадщині. Цьому деякій мірі сприяє легковажність громадян щодо використання  засобів захисту, яка несе загрози під час епідемії COVID-19. Сьогодні багато бершадчан  не бачать сенсу в масці, а завтра це  може призвести до серйозного погіршення епідеміологічної ситуації.

  Члени оперативного штабу закликають бершадчан та гостей нашого району  з усією серйозністю ставитись до санітарно-протиепідемічних вимог.

Користування засобами індивідуального захисту – масками, респіраторами, антисептиками, дотримання соціальної дистанції знижує

ризик інфікування, їх треба дотримуватися. В іншому випадку ми можемо спостерігати збільшення кількості захворівших. І як наслідок – МОЗ буде рекомендувати введення додаткових заходів та посилення карантину.