Посилення обмежувальних заходів у боротьбі з коронавірусом необхідне для запобігання негативним наслідкам пандемії COVID-19

06 квітня 2020 року голова райдержадміністрації Валентин Русначенко провів засідання  районного оперативного штабу.  Від сьогодні почали діяти  нові обмежувальні заходи у боротьбі з корона вірусомвідповідно до ухваленої Урядом  постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» . 

Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

  • з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

   Керівники закладів охорони здоров’я поінформували про поточну епідемічну ситуацію в районі. За інформацією головного лікаря КНП »Бершадський центр первинної медико-санітарної допомоги» Івана Пікули на сьогодні в районі на самоізоляції перебуває  89 осіб та 104 особи є контактними із само ізольованими. Сімейні лікарі продовжують в телефонному режимі вести  медико-санітарних нагляд само ізольованих осіб та пацієнтів із симптомами вірусних захворювань, які перебувають на амбулаторному лікуванні.

    Головний лікар КНП «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування» Лілія Брикуля повідомила, що на даний час в стаціонарі лікується 85 хворих, з них 12 із діагнозом не госпітальна пневмонія. Стан хворих стабільний, протягом вихідних було дві підозри на корона вірус, проведено тестування на COVID-19, тести негативні.

     Керівники інших служб повідомили, що працюють у відповідному режимі, проводиться дезінфекція вулиць, багатоквартирних будинків, дитячих майданчиків, місць громадського користування.

 Мобільні групи проводять моніторинг дотримання вимог постанови  Кабінету Міністрів України № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»